Şakirpaşa Onur Mahallesi 45036 Sokak No : 39 Seyhan/Adana
trende

Bahçe mobilyalarında 2021 trendleri

11.02.2024
30
Bahçe mobilyalarında 2021 trendleri

Koronavirüs pandemisinin olduğu bu günlerde evlerde vakit geçirme süresi artarken, havaların ısınmasıyla birlikte bahçe, balkon ve teraslara olan ilgi de gittikçe artıyor. Özgün tasarımlara sahip teak, alüminyum ve rattan malzemelerle kombine edilen bahçe mobilyalarında koyu renklerin hakim olacağını ifade eden Kaan Ali Samantır, dekorasyonda kullanılacak renkli aksesuarlarla da tamamlayıcı ve etkileyici bir görünüm elde edilebileceğini söyledi.

İç mekan konforu artık bahçelerde

Açık havada geçirilen keyifli anların evlerin en önemli sosyalleşme alanı olan bahçelere taşınmasıyla birlikte, dış mekan dekorasyonunda eskisinden daha fazla sayıda mobilyaya ihtiyaç duyulacak. Bu sebeple bahçeleri de evin bir odası olarak görmek kaçınılmaz hale geliyor. Tüm tasarımcıların ve kullanıcıların fikir birliğinde olduğu konu ise konforun bahçe mobilyalarında da değişmeyen bir trend olduğu. Tüketicilerin tercihleri de genel olarak kaliteli, dayanıklı, uzun ömürlü, bakımı kolay ve rahat ürünlerden yana oluyor. Konfor, dayanıklılık ya da estetik görünüm gibi kriterleri teak ağacı, sentetik ve alüminyum malzemelerle rahatlıkla sağlayabilmek mümkün. Önemli olan tüketicinin için hangi kriterleri ön planda tuttuğu ve buna göre doğru seçim yapıp yapmadığı olacak. Doğru tercihler sayesinde, açık hava mekânlarında rahat ve uzun süreli keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Farklı kombinasyonlar bir arada

Uzun yıllardır bahçe mobilyalarında çok farklı tarzlar bir arada sunuluyor. Bu yıl da teak-rope, alüminyum-rope ya da alüminyum ile teak malzemenin karıştığı serilerle sıklıkla karşılaşacağız. Ahşap, metal, kumaş, ip gibi çeşitli materyaller de bir arada kullanılacak. Özellikle kalın minderli modellerde rope örgü tarzı çok daha fazla görülecek. Bu noktada ürünleri seçerken kişisel tercihler devreye girecek. Tamamen doğal görünümlü bahçe mobilyası sevenler, teak malzeme bir ürünle dış mekânlara prestijli ve estetik bir görünüm kazandırabilecek. Alüminyum ve sentetik rattan ürünler hafif olmaları ve yüksek dayanıklılık göstermeleriyle tercih sebebi olabilecekler. Bu malzemelerin kombin halde kullanıldığı mobilyalar da bahçelerin gözdesi olacak. Özetle, 2021 sezonunda her zevke uygun ve evlerle uyum sağlayacak farklı malzemelerin şaşırtan kombinasyonlarını çok çeşitli versiyonlar halinde göreceğiz.

Doğallık ve koyu renkler ön planda

Son yıllarda devam eden doğallığa dönüş trendi bu sezon da devam edecek. 2021 yılı ilkbahar-yaz koleksiyonlarında genellikle sade ama birbiriyle uyumlu mobilyalar yer alırken, bir o kadar da detaylarda şık tasarımların hâkim olduğu ürünler göreceğiz. Koyu renkler bu yıl yine ağırlıkta iken açık renkli kombinasyonlar ise dış mekânlarda huzur verici ve sakinleştirici bir etki yaratmak isteyenlerin tercihi olacak. Dekorasyonun tamamlayıcısı ve en önemli parçası aksesuarlarda ise renkler ön plana çıkacak.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: