Şakirpaşa Onur Mahallesi 45036 Sokak No : 39 Seyhan/Adana
trende

Yatak odanıza uygun yatak örtüsü seçimi

11.02.2024
34
Yatak odanıza uygun yatak örtüsü seçimi

Evin en dingin ve rahat mekanı olması gereken yatak odalarında kullanacağınız yatak örtüsü seçimi tüm odanın havasını değiştirir. Bu nedenle örtü alırken desen ve renk seçimi önemlidir. Bir diğer yandan yatak odalarında her kullanıcının ihtiyaç ve beklentilerine göre estetik anlayışı farklıdır. Biz de sizler için yatak odası için örtü seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsettik. Ürünleri de Madame Coco’dan seçtik. İşte yatak örtüsü seçiminde dikkat edilecekler…

Yatak örtüsü seçiminizi odanızın ışık miktarına göre belirleyin:

  • Yatak örtüsü seçiminde yatak odasının aldığı ışık miktarının önemi büyük. Buna göre odanın aldığı ışık yoğunluğu, yatak örtüsünün renk seçiminde büyük rol oynuyor.

 

  • Koyu renklerde dekore edilen ve yoğun ışık almayan odalarda açık renk ve desende yatak örtüleri tercih edilmeli. Böylece oda daha aydınlık görünecektir. Ayrıca açık renkler ışığın daha iyi bir şekilde yansımasını sağlar. Bu da odanızı daha aydınlık hale getirir. 

 

  • Aydınlık ve geniş odalarda renk seçiminde daha özgür ve sınırsız davranabilir; çeşitli renk ve desende yatak örtülerini odanızdaki mobilyadan aksesuarlara, perdeden halıya ve duvar rengine göre belirleyebilme imkanı bulabilirsiniz.

 

  • Yatak odanıza baharı getirmek istiyorsanız, çarşaflarınızda veya yatak örtünüzde çiçek desenlerini kullanabilirsiniz. Özellikle duvar kağıdı veya desenli duvar baskıları gibi kalıcı değişiklikler yapmak istemiyorsanız, yatak örtünüzü değiştirmeniz en pratik yol olur. 

 

Yatak odanıza modern ve sade bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, gri rengi değerlendirebilirsiniz. Gri ve antrasit gibi tonlarla çok daha elegan ve dingin bir ortam yaratmanız mümkün.

Ancak odanız dar ise yumuşak gri kullanabilirsiniz. Böylece beyazın o saf hissini gri ile evinizde kazandırabilirsiniz. Yumuşak gri aynı zamanda odada rahat nefes almanızı sağlar.
 

Enerjik bir yapınız varsa renkler size iyi gelecektir. Bunun için yumuşak grinin üzerinde bahar dallarından veya tropik ormanlardan ilham alan renkli yastık kılıfları ve yatak örtüsü kullanabilirsiniz. 
 


Yatak odalarında lacivert, antrasit gibi tonları kullanmak uyku kalitesini artırır. Bu renkler odaya bambaşka bir atmosfer ve tarz katarken, mavinin koyu tonları huzuru simgeler. Bu da uyku kalitenizin artmasına yardımcı olur.


Özellikle marin tarzı seviyorsanız, her zaman sadeliğin ön planda olması gereken yatak odanızda sadeliği sağlayan iki renk mavi ve beyazı birlikte kullanabilirsiniz. 

ETİKETLER: , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: