Şakirpaşa Onur Mahallesi 45036 Sokak No : 39 Seyhan/Adana
trende

Evinde sıcak köşeler isteyenler buraya! İç ısıtacak tonlarla evinizi şenlendirmek istiyorsanız bu renkleri kullanın

11.02.2024
29
Evinde sıcak köşeler isteyenler buraya! İç ısıtacak tonlarla evinizi şenlendirmek istiyorsanız bu renkleri kullanın

Ev insanın mahrem alanıdır. Birçok insan evini kendi tarzıyla benzer şekilde dizayn eder. Sıcak tonları birçok insan tercih etse de son zamanlarda beyaz ve krem tonları evlerde ağırlıklı olarak kullanılmakta diyebiliriz buna rağmen birçok insan da pembe, kırmızı, lacivert tonlarından vazgeçmiş değil. Bu yazımızda sizlere fikir olması için bazı konuları ele aldık. Hadi gelin hep beraber bakalım!

Renkler kişiselleşiyor

2023 yılı dekorasyon trendleri hakkında konuşmaya renklerle başlayabiliriz. Tasarımcılara göre bu yıl yükselen doğallaşmanın izlerini sonbahar trendlerinde de görüyoruz. Sonbahar dendiğinde çoğumuzun aklına gelen renklerden kahverengi yeniden trend oluyor ve beraberinde zevkine göre kullanacağın pembe ya da mavi de tamamlayıcı olarak kahverengi ve tonlarına destek veriyor.

Kısa ömürlü olmayan ürünler

Dünya’da iklim krizi farkındalığının yükselişi moda ve tasarım dünyasındaki bazı temel taşları yerinden oynatıyor. Bu yüzden artık trendler her şeyi çöpe atıp yenilemekten farklı bir anlayışa kaymış vaziyette. İç dekorasyon trendleri 2023 özelinde bu sebeple sürdürülebilir ürünlerden yana popülerleşiyor diyebiliriz. Bu ürünler arasında özellikle sürdürülebilir kumaş tercihlerini ve doğal malzemeden elde edilen ürünleri görüyoruz.

Eski alışkanlıklara dönüş

Geride bıraktığımız pandemi süreci sebebiyle evlerimizi işlevlerinin üzerinde kullanmaya başladık ve buna ne yazık ki fazlasıyla alıştık ama artık eskiye dönme vakti geldi diyebiliriz. 2023 dekorasyon fikirlerinde bol bol formaliteye dönüş içinde olunduğunu görüyoruz. Örnek vermek gerekirse artık yemek masanın aynı zamanda çalışma masası olmadığı bir düzene dönüp kendine güzel runnerlar ya da yemek takımları alabilirsin. Bu gibi konulara özenmeye yeniden başlayarak evinde tazelik ve şıklık rüzgarları estirebilirsin.

Cam eşyalar

Sonbahar’a giriş yaparken ve evlerimize çekilmeye başlamamızla aile buluşmaları, arkadaş toplantıları evlerde yapılmaya başlayacak diyebiliriz. Misafirlere böyle ağırlarken onlara içeceklerini özel bardaklarda sunarak evinin farkını ortaya koyabilirsin. Bunun için çeşitli kokteyl bardaklarından vintage bardaklara kadar farklı tarzda cam bardak tercihinde bulunabilirsin.

Geometrik dokunuşlar

2023 yılında sonbahar aylarında dekorasyon fikirleri arasında ev dekorasyonuna geometrik şekillerin estetiğini katmak da şık olabilir. Bunu yapmak için de ister lambaderinde bir yeniliğe giderek silindir şeklinden yararlan, istersen yeni mumluklar alıp bu mumluklarda üçgen şeklinin yansımalarından yararlan ama evine getireceğin geometrik şekilli dekorasyon önerilerini aklınızda bulundurabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: